prawo

Współcześnie liczba spraw rozwodowych, cały czas rośnie. Dlatego na rynku wyspecjalizowała się grupa prawników, którzy podejmują się prowadzenia takich właśnie spraw. Najprościej taką kancelarię znaleźć pod hasłem prawnik rozwody. Jak jest ich cennik i z czym wiąże się ich pomoc przy sprawie?

Prawnik przede wszystkim ma za zadanie zebranie konkretnych materiałów. Przeprowadza ona zatem rozmowę ze swoim klientem, dopytuje o szczegóły, bada wszystkie fakty. W jego gestii leży bowiem znalezienie detali, które mogą pomóc w orzekaniu o winie czy też w sprawach dotyczących późniejszej walki o opiekę nad dziećmi, które bardzo często są ściśle powiązane ze sprawami rozwodowymi.

W przypadku takich spraw, prawnik dokładnie wyjaśnia swojemu klientowi, jakimi opcjami ten dysponuje.

Jaki jest natomiast koszt usług prawnika? Wiele zależy oczywiście od prestiżu samej kancelarii czy też od miasta, w którym ona się znajduje. Trudno zatem określić średnią zarobków prawnika, biorącego udział w sprawie rozwodowej. Minister Sprawiedliwości w rozporządzeniu w sprawie opłat za czynności adwokackie określił jednak pewne minimum w tej sprawie. Wynagrodzenie prawnika w rozwodzie bez orzekania o winie musi wynosić minimum 720 złotych. Natomiast w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie, jest to 1080 złotych. Jest tutaj pewna rozbieżność wynikająca oczywiście z tego, iż prowadzenie rozwodu z orzekaniem o winie jest znacznie trudniejsze, a same sprawy trwają dłużej.

Przed przystąpieniem do wszelkich czynności związanych ze sprawą rozwodową, warto wcześniej zapoznać się z warunkami prawnika. Wielu prawników przygotowuje specjalne umowy, na których wyszczególnione są poszczególne kwestie i zadania, za które swoje wynagrodzenie ma otrzymać prawnik. Takie przejrzyste zasady współpracy, pomagają w prowadzeniu bardziej zrównoważonej współpracy. Klient bowiem ma dokładnie świadomość tego, za co płaci i jakie koszta poniesie w ostatecznym rozrachunku. Nie jest zaskakiwany po drodze dodatkowymi opłatami. Do prawnika natomiast należy dokładna wycena swojej pracy, ze wzięciem pod uwagę wszelkich czynności koniecznych do wykonania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here