KOTYLION-POLSKA-GODŁO-2

Święta narodowe to czas refleksji i upamiętnienia tych, którzy polegli w walce o nasze państwo oraz czas w którym szczególnie zwracamy uwagę na naszą historię, przeszłość oraz najważniejsze zdarzenia, które przyczyniły się do obecnej sytuacji kraju. Pamiętajmy, że każde ważne święto narodowe ma swój początek. Warto kontynuować tradycję i pamiętać o uroczystym obchodzeniu świąt narodowych.

Mocny znak naszych czasów.

Obecnie bardzo dużą wagę przywiązuje się do świąt narodowych. Święta państwowe są organizowanie w formie obchodów z udziałem przedstawicieli władz państwowych, korpusu dyplomatycznego, ważnych osób z życia politycznego, oddanych dla społeczeństwa, nauki, kultury oraz gospodarki. W upamiętnieniu ważnych świąt narodowych biorą udział przedstawiciele środowisk wojskowych. Chcąc oddać tak wysokiej rangi wydarzeniom odpowiednią godność przygotowywane są koncerty, wystawy, pokazy filmów oraz inne wydarzenia upamiętniające te święta. Najważniejsze miejsca oraz urzędy są ozdobione barwami narodowymi. 

Jak społeczeństwo może angażować się w upamiętnianie świąt narodowych?

Każdy z nas może być częścią obchodów świąt narodowych jako uczestnik, ponadto możemy brać udział w różnego rodzaju spotkaniach społecznych, które mają za zadanie oddawać hołd określonemu świętu narodowemu. Innym elementem upamiętnienia świąt narodowych jest wywieszanie flagi w domach lub mieszkaniach. Powinniśmy w dniach świątecznych brać udział w koncertach, oglądać wystawy i filmy. Kolejną kwestią, którą warto poruszyć jest świadomość społeczna. Ważne święta narodowe są dniami wolnymi od pracy, dlatego też warto w tych dniach pochylić się nad historią naszego kraju, spędzić czas w rodzinnym gronie i budować przynależność narodową w młodym pokoleniu oraz małych dzieciach, tak aby potrafiły i chciały one jako dorośli ludzie brać udział w obchodach i innych wydarzeniach upamiętniających ważne święta państwowe. Każdy Polak i Polka w dniu ważnego święta państwowego może nosić kotylion z barwami narodowymi pokazując swoją przynależność narodową, świadomość społeczną, patriotyzm i oddanie Ojczyźnie.

To tylko od nas zależy jak będą wyglądać działania jakie podejmiemy w celu upamiętnienia ważnych świąt narodowych. Budujmy świadome społeczeństwo, które będzie dumne ze swojej historii. Znając losy naszego państwa młodzi ludzie chętniej będą kontynuować tradycję obchodów ważnych świąt państwowych z odpowiednią oprawą, powagą i dostojnością tak, aby oddać hołd i rangę najważniejszym świętą narodowym.