Pielęgnacja włosów jest bardzo ważna. Szczególnie jeśli zależy nam na zdrowych i silnych włosach. Jednak by takie były, należy stosować się do zasad pielęgnacji. Mycie skóry odpowiednim szamponem. Po każdym myciu nakładanie odżywki to podstawa. Zaleca się, by kosmetyki do pielęgnacji włosów były na bazie naturalnych składników. Ciekawym rozwiązaniem jest wykonanie domowej odżywki do włosów. Podpowiadamy jak taką domową odżywkę do włosów przygotować.

Domowa odżywka do włosów sprawi, że włosy będą zdrowe, piękne i lśniące. To marzenie każdej kobiety. Takiego efektu nie uzyskasz, stosując odżywki z drogerii. Szczególnie kosmetyków na bazie chemicznych składów. A wykonanie domowej odżywki do włosów jest wyjątkowo łatwe.

Jak zrobić domową odżywkę do włosów — przepisy

 1. nieodpowiednia dieta
 2. palenie papierosów
 3. trudne warunki atmosferyczne

To trzy najważniejsze czynniki, które negatywnie wpływają na nasze włosy. Jesienią, po okresie letnim nasze włosy dodatkowo wymagają szczególnej i starannej pielęgnacji. Po lecie są przesuszone i matowe. Niskie temperatury skłaniają nas do noszenia czapek. Które powodują, że nasze włosy jeszcze bardziej się przetłuszczają i elektryzują. To kolejny powód, by zadbać o pielęgnacje naszych włosów.

Jeśli kolejna, droga maseczka czy odżywka nie spełniła waszych oczekiwań. Warto wykonać domową odżywkę do włosów suchych.

1. Domowa odżywka do włosów suchych

Składniki:

 • 1 łyżka oliwy z oliwek
 • sok z cytryny
 • parę kropel witaminy A +E (e witaminą są dostępne tylko na receptę.)

Wszystkie składniki dokładnie ze sobą wymieszaj. Gotową odżywkę nałóż na suche, nieumyte włosy. Owiń głowę folią spożywczą i ręcznikiem. Domową odżywkę trzymaj na włosach przez co najmniej 30 minut. Następnie umyj skórę głowy szamponem. Dokładnie spłucz włosy letnią wodą.

Ta domowa odżywka do włosów bardzo suchych, idealnie nawilży Twoje włosy i wygładzi je od nasady, aż po same końce.

2. Domowa odżywka do włosów przetłuszczających się

Składniki:

 • pół kostki drożdży piekarskich świeżych
 • pół szklanki mleka

Drożdże rozgnieć i wymieszaj z mlekiem do rozpuszczenia. Przygotowaną papkę nałóż na włosy. Pozostaw na włosach przez 30 minut. Po upływie tego czasu spłucz maskę letnią wodą. Umyj szamponem skórę głowy. Najlepiej przeznaczonym do włosów przetłuszczających.

Domowa odżywka do włosów z drożdży to jedna z popularniejszych odżywek, jakie można wykonać samodzielnie.

3. Domowa odżywka do włosów delikatnych, wypadających, pozbawionych blasku

Składniki:

 • 1 żółtko
 • 2-3 krople olejku rycynowego
 • 3-4 krople soku z cytryny

Dokładnie wymieszaj wszystkie składniki. Nałóż odżywkę na wilgotne włosy. Przykryj głowę folią spożywczą i ręcznikiem. Odżywkę pozostaw na włosach około 30 minut. Spłucz letnią wodą i umyj ulubionym szamponem.

1 KOMENTARZ

 1. Bardzo ciekawy pomysł. Jak widać mamy możliwość w domu wykonać własną odżywkę. Jednak nie każdy na taką odżywkę się zdecyduje. I tu z pomocą przychodzą marki kosmetyków naturalnych. Na https://senelle.pl/kosmetyki-dla-kobiet/ jest dostępna oferta jednej z polskich marek kosmetyków. I z tego co wiedzę mają też wiele wyróżnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here