projektowanie wnętrz

Obecnie projektanci oraz architekci, mają do swojej dyspozycji narzędzia pod postacią profesjonalnych programów. Większość z nich, opiera się przede wszystkim na wstawieniu elementów gotowych do projektu, których parametry określa użytkownik. Skracają one znacząco czas pracy, ich obsługa jest niemalże intuicyjna, potrafią wyeliminować projektowe błędy, scalają wszelkie witryny, które są zaangażowane w architektoniczny projekt. Jaki program do projektowania wnętrz będzie najlepszy? Poniżej, postaramy się opisać najpopularniejsze rozwiązania. 

Archicad

To zaawansowany program, który stworzono z myślą o branżystach budowlanych oraz architektach. Dla architektów wnętrz, jest to także bardzo wygodne rozwiązanie, przede wszystkim z uwagi na łatwość stworzenia technicznej dokumentacji, która tak naprawdę tworzona jest przy okazji. Podczas projektowania wnętrza domu, można w prosty sposób stworzyć przy okazji projekt elewacji, co jest ważnym argumentem przemawiającym za wybraniem opisywanego programu, gdyż nierzadko klienci poza projektem wnętrza, chcą otrzymać także projekt całości elewacji. Dzięki stworzeniu rzutu 2d, w sposób automatyczny generowane są elewacje, przekroje oraz model 3D, co pozwala na uzyskanie spójności całości projektu. Możliwość edycji w każdym spośród widoków, znacząco ułatwia pracę każdego spośród architektów. Bogactwo baz 3d, jak i opcja rozbudowania biblioteki swoimi obiektami, czyni ten program przyjaznym dla architektów wnętrz. W programie tym, istnieje opcja wykonania renderów, jednakże projektanci raczej rzadko wykorzystują tę funkcję, z uwagi na brak jej intuicyjności oraz niski poziom. Program ten, nie jest typowym rozwiązaniem dla projektantów i nie ma w związku z tym zupełnej dowolności w modyfikowaniu ściągniętych brył sprzętów, mebli, które często należy obrobić w innym programie. To bardzo dobry program dla projektantów wnętrz obsługujących spore inwestycje, typu hale oraz biurowce i współpracujących z branżystami i architektami budowlanymi.

ABIS Plan

To program wykorzystywany przede wszystkim w budownictwie, który polecany jest do projektowania konstrukcyjno-architektonicznego. Pozwala na stworzenie dokumentacji razem z modelami 3D. W pakiecie, znajdują się różne moduły oferowane w trzech różnych wersjach. Wszystkie one są ze sobą ściśle powiązane i potrafią stworzyć całość pozwalającą na kompleksowe obsługiwanie projektowego procesu – od pierwszego szkicu, poprzez dokumentację, wizualizację, aż do przedmiarów.

CAD Decor PRO 

To propozycja programu, który już od samego początku został stworzony oraz opracowany pod kątem projektowania wnętrz, co jest jego sporą zaletą. Ma w posiadaniu sporą bibliotekę rożnego typu mebli, sprzętów, gotowych już baz płytek różnorodnych producentów, okładzin oraz płyt meblowych. Wiele spośród projektantów wnętrz bardzo to docenia, gdyż ma szansę dzięki temu w dosyć krótkim czasie stworzyć przełomowy projekt, bez konieczności przeszukiwania sieci pod względem tekstur oraz modeli 3D. Posiada on sporo bardzo przydatnych podczas projektowania modułów, takich jak chociażby moduł do stworzenia wnękowych szaf, który jest niestety dodatkowo płatny. Moduł do stworzenia swojej bazy płytek, oraz sporo innego rodzaju narzędzi, co daje mu konkretną przewagę nad resztą programów do stworzenia szybkiej wizualizacji. Posiada renderujący moduł zintegrowany z całością programu, co umożliwia szybkie przeprowadzenie wizualizacji dla różnych inwestorów.

Odwiedź koniecznie: https://projektowaniewnetrz24.eu/blog