Wycinarka do styropianu to narzędzia umożliwiające precyzyjne cięcia styropianu, zarówno w pionie, jak i w poziomie, ale też pod różnymi kątami w zakresie od 0-90 stopni. Maszyny mogą też wykonywać cięcia elementów o różnej grubości i długości.

Porównanie sprzętu: 

Tańsze maszyny do cięcia styropianu mają możliwość wycinania tylko w pozycji poziomej. Przykładem takiej maszyny jest MDS 22B, a jej cena wynosi 770 zł. Umożliwia cięcie styropianu o grubości 22cm i długości 107cm. Elementem tnącym jest drut oporowy, ktory nagrzewa się w ciągu 1-2 sekund. 

MDS 22/107 to już nieco droższy model wycinarki do styropianu. Ale i jego specyfika jest też znacznie szersza. Podobnie, jak MDS 22B, wykonuje cięcia o szerokości 22cm i długości 107cm, ale dodatkowo umożliwia ustawianie różnych kątów cięcia w zakresie od 0 do 90 stopni. Maszyna posiada śruby zaciskowe prowadnicy, dzięki czemu możliwa jest blokada ruchomego ramienia na odpowiedniej wysokości. Jej cena to 1120 zł.

Podobnie, jak poprzednie modele, wycinarka MDS 32/107 umożliwia wycinanie elementów o maksymalnej długości 107cm, ale maksymalna grubość ciętego materiału to już 32cm. MDS 32/107 umożliwia przełożenie elementu tnącego w pozycji pionowej. Dzięki takiej ewentualności, można wycinać ze styropianu różne kształty, a nawet elementy sztukaterii. Podobnie, jak w MDS 22/107, można ustawiać różne kąty cięcia, a dzięki śrubom zaciskowym prowadnicy – unieruchomić ramię na pożądanej wysokości. Dodatkowo, MDS 32/107 posiada zaczep umożliwiający montaż maszyny na rusztowaniu oraz nóżki, w celu ustawienia jej pionowo. Jej cena do 1220 zł. 

Kolejny model to MDS 32/140, w cenie 1280 zł. Posiada wszystkie wymienione wyżej funkcje. Dodatkowo, umożliwia wycinanie styropianu o maksymalnej grubości 32cm i długości 140cm.

Wszystkie modele posiadają włącznik chwilowy, dzięki któremu drut nie ulega szybkiemu przepalaniu, a praca staje się przez to bezpieczniejsza. Każda z wycinarek skutecznie eliminuje powstający podczas cięcia styropianu, co pozytywnie wpływa na czystość i estetykę miejsca pracy. 

2 KOMENTARZE

  1. Wycinarka do styropianu to jedno z tych urządzeń, które znacznie ułatwiają pracę. Przyśpieszają realizacje zlecenia. Takie wycinarki można kupić na własność, ale można też skorzystać z wynajmu. Obecnie ofert na wynajem jest dużo. Można wpisać w wyszukiwarkę wynajem osuszaczy i również możliwość skorzystania z takiego sprzętu jest wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here